Başakşehir Belediyesi Destek Kart Projesi

destek kartBaşakşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Destek Kart Projesiyle”, Başakşehir ilçesinde bulunan ihtiyaç sahiplerine nakdi yardımda bulunuluyor.  Bu kartla ihtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşlar belediye ile anlaşmalı -Başakşehir Belediyesi Destek Kart pos cihazının bulunduğu- alışveriş merkezlerinde kartlarını kullanabiliyor.

Bölgede faaliyet gösteren mağazalarla anlaşmaların sağlanmasıyla birlikte Mart 2011’den itibaren sürdürülen Destek Kart projesiyle tekel maddeleri dışında her türlü ihtiyaç kart sayesinde karşılanabiliyor. Aynı zamanda gelir durumuna göre yardıma uygun görülen ailelere bir de kıyafet yardımı yapılıyor. Evde yetim çocuklar varsa, buna ek olarak çocuklar bayramda da giydiriliyor. Karta giyim için yüklenen miktarlar, kişinin kışlık, yazlık (iç çamaşırına kadar) tüm giyim ihtiyacını karşılayabilecek yeterlilikte.

Aileler kendilerine verilen kartı anlaşmalı marketlerdeki sisteme okuttukları takdirde, ne zaman yardım alabileceklerini, kalan bakiyelerini, ne kadar giyim ne kadar gıda alışverişi yapabileceklerini öğrenebiliyorlar.

Hane halkından 18 yaşından küçük, 6 yaşından büyük çocukların eğitim masraflarını da düşünülerek 5 TL ek yardım yapılıyor. Yetim ve öksüz çocuklar varsa 5 TL daha ek yardımda bulunuluyor.

Başakşehir Belediyesini sosyal duyarlılığından dolayı tebrik ederiz.

sosyalsorumluluk

SosyalSorumluluk.org, sosyal sorumluluk ve kurumsal sosyal sorumluluk proje ve haberlerini yayınlayan bir internet portalıdır

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir