Bana Ellerini Ver

Bana Ellerini VerPeker Halil İbrahim ve Hakan Tevetoğlu?nun fikir sahibi olduğu Bana Elini Ver projesi başladı. Sokak çocuklarına yönelik olarak çalışma yapan Umut Çocukları Derneği ile birlikte organize edilen bu projede, aralarnda sanatçı, yazar, sporcu ve modacılar olmak üzere, 150 yakın isim tuval üzerine ?el izini? verdi.

Bana Elini Ver projesinde, aralarında Tarkan, İbrahim Tatlıses, Ajda Pekkan, Ebru Gündeş, Kenan Doğulu gibi pek çok ünlü sanatçı yer alıyor.

Tuval üzerine alınan el izleriyle oluşturulan tablolar, ilk olarak yoğun alanlar olan AVM’lerde sergilenecek. Umut Çocukları Derneği bu sergiyle birlikte standlar kurarak, sokak çocuklarının yaşamlarını anlatacak.

Tablolar dışında yine el izlerinin bulunduğu tişörtler ve kupalarla Umut Çocukları Derneğine gelir getirmesi sağlanacak.

Umut Çocukları Derneği elde edilecek bu gelirle, sokak çocukları için bir rehabilitasyon merkezi kurmayı hedefliyor. Bu sayede sokak çocuklarının yemek, yıkanma, barınma gibi temel ihtiyaçlarının yanında; bağımlılıkları ve travmaları için psikolojik destek sağlanacak.

Sergilenmenin ardından tabloların açık arttırma ile satılması hedefleniyor.

?Bana Elini Ver?in ilk sergisi 22 Şubat 20013’te İstanbul Ataşehir Novada AVM’de.

sosyalsorumluluk

SosyalSorumluluk.org, sosyal sorumluluk ve kurumsal sosyal sorumluluk proje ve haberlerini yayınlayan bir internet portalıdır

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. TarkanMania dedi ki:

    Bana Elini Ver?in ilk sergisi 22 Şubat 20013?te İstanbul Ataşehir Novada AVM?de diyosunuz da gittik ordaki görevlilerin bile haberi yok sergiden falan ve sergi salonu kapalıı bomboşş bir şekilde…! ayrıca da sergi ertelenmiş ve de ertelendiği tarih de belirsiz…

  2. sosyalsorumluluk dedi ki:

    Sayın takipçimiz, organizasyonu düzenleyenler tarafından iptal konusunda bir bilgilendirme olmadığından dolayı aktaramamış olduk. Özür dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir