Bahçeşehirle Gülen Gözler

Bahçeşehir'de Gülen YüzlerEdirne Bahçeşehir Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji bölümünde kemoterapi gören kanser hastası çocuklar için, ?Bahçeşehirle Gülen Gözler? projesini başlattı. SosyalSorumluluk.org olarak, bu genç öğrencilerin örnek alınacak projelerinden dolayı yürekten tebrik ediyoruz. İmkanı olanların bu projeyi desteklemelerini rica ediyoruz.

?Bahçeşehirle Gülen Gözler? Projesi”

Edirne Bahçeşehir Koleji Anadolu ve Fen Lisesi olarak bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdik. Projemizin adı ?Bahçeşehirle Gülen Gözler?. Amacımız Edirne?de bulunan Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Bölümünde kemoterapi gören kanser hastası çocuklarımıza yardımcı olmak?

Yardım konusunu biraz açarsak şöyle diyebiliriz. Hastanenin maddi imkanları ve kapasitesi kısıtlı olduğu için bu bölümde yatan hasta çocuk sayısı en fazla 15. Ve çocuklar kemoterapi gibi ağır bir tedavi gördükleri için çok halsizler. Gezecek halleri bile olmuyor bazen. En fazla yapabildikleri etkinlik ise resim çizmek ve boyama yapmak. Yaşı daha büyük olan hasta çocuklar ise yukarı katta eğitim görüyorlar. Bu eğitim için imkanlarda çok yok. Ve bulundukları odalar aşırı derecede hijyenik olmak zorunda. En ufak bir mikrop bile onları çok hasta etmeye yetebiliyor. Bizler de bu kardeşlerimize yardım eli uzatmak, onları bu zor günlerinde yalnız bırakmamak istedik. Ve bu konuda projemizi tasarladık.

 

Çocuklar Gülsün

 

HEDEFLERİMİZ

Projemizde, kemoterapi gören çocuk hastaların kaldığı bölümde bir odayı onlar için oyun odası yapmayı düşündük. Fakat oda büyük değil. O yüzden yapabileceklerimizde haliyle biraz kısıtlı oluyor. Bizler oyun odasına Playstation, LCD TV gibi elektronik aletler almayı, onlar için boyama, okuma kitapları almayı, çizgi filmler ve oyun setleri almayı düşündük. Ayrıca onlar için kendimizin seslendirdiği sesli masallar ve hikayeler yapmayı düşündük.

Bizler bu kardeşlerimize yardım edebilmek için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Ağaç fidanları satıyoruz, kermes ve yemekler düzenliyoruz, evimizde bulunan kullanmadığımız veya yeni alacağımız oyun, oyuncak, okuma kitabı, eğitim setleri, çizgi filmler topluyoruz. Ancak bunlar yeterli olmuyor.

DESTEĞİNİZİ ARIYORUZ

Sizlerin de maddi ve manevi desteğinize ihtiyacımız var. Edirne Bahçeşehir Koleji Anadolu ve Fen Lisesi olarak sizleri de bu projemize yardıma çağırıyoruz. Kullanmadığınız çok yıpranmamış olan bu tür eşyalarınızı gönderebilir, parasal olarak bizlere destek verebilirsiniz. Unutmayın bir gün bizler de o kardeşlerimizin yerinde olabiliriz. Yarının bizler için de bir garantisi yok. Bu yüzden hepinizi duyarlı birer vatandaş olmaya ve Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Bölümünde tedavi gören hasta çocuklarımıza yardım etmeye davet ediyoruz.

Hastanede gülen her çocuk, Bahçeşehir?de gülen bir yüz demektir. Ve bu yüzler sizlerin de desteğiyle gülebilir?

Projeyi Başlatan: Edirne Bahçeşehir Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Öğrencileri

Projeyi Gönderen:  Esranur Demircan

İletişim Bilgileri

Kocasinan Mah. E5 Karayolu Cad. No: 28 MERKEZ / Edirne

Telefon: 0 284 226 01 20

 http://edirneanadolulisesi.bahcesehir.k12.tr

Bu proje sosyalsorumluluk.org ?Senin Projen? kapsamında destek amacıyla yayımlanmıştır.

sosyalsorumluluk

SosyalSorumluluk.org, sosyal sorumluluk ve kurumsal sosyal sorumluluk proje ve haberlerini yayınlayan bir internet portalıdır

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir